Gabinety Stomatologiczne - DentMedica

"Nulla res tam necessaria est omni generi hominum quam medicina."

Dbaj o zęby !

W trosce o zdrowe zęby pacjentów kładziemy nacisk na profilaktykę stomatologiczną polegającą na zapobieganiu i opóźnianiu powstawania próchnicy zębów oraz chorób dziąseł.

Na profilaktykę składają się zabiegi wykonywane w gabinecie stomatolgicznym jak i zalecane przez naszych lekarzy do wykonywania w domu we własnym zakresie. Po szczegółowym badaniu każdego z pacjentów informujemy o indywidualnych sposobach zapobiegania powstawania próchnicy i chorób przyzębia oraz udzielamy porad dotyczących właściwego doboru odpowiednich środków do higieny jamy ustnej.

Programy profilaktyczne wykonywane przez naszych lekarzy stomatologów obejmują:

- skaling - oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego
Kamień nazębny to groźny wróg tkanek przyzębia, czyli dziąseł i kości, w których umocowane są zęby. Nie usuwany przez wiele lat powoduje stopniową i nieodwracalną destrukcję kości wyrostka zębodołowego. Doprowadza to do rozchwiania i w konsekwencji utraty zębów. Ponieważ kamień nazębny powstaje ze zmineralizowania płytki nazębnej (niedoczyszczone zęby), ważna jest odpowiednia higiena, aby nie narastał tak szybko lub wcale.
Skaling to usuwanie twardych zmineralizowanych złogów nazębnych (kamienia) za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. Kamień nazębny usuwany jest poprzez wibrację ultradźwiękowej końcówki skalera. Kontakt końcówki z kamieniem powoduje przeniesienie wibracji na złogi, co prowadzi do ich odłamywania i usunięcia z powierzchni zębów. Dodatkowo skaler chłodzony jest wodą, przez co zabieg jest dobrze znoszony przez pacjenta i praktycznie bezbolesny. Taki zabieg nie powoduje uszkodzenia szkliwa nazębnego. Uzupełnieniem skalingu jest zabieg polerowania tzw. polishing oraz lakierowanie preparatami fluoru.

- polishing - polerowanie i usuwanie miękkich złogów nazębnych i przebarwień z powierzchni zębów
Wygładzanie i polerowanie powierzchni zębów przy użyciu specjalnych gumek i szczotek oraz odpowiednich past polerujących zawierających fluor lub hydroksyapatyt (składnik szkliwa zębów). Polishing zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej, daje poczucie czystości i świeżości jamy ustnej.

- lakowanie bruzd
- pokrycie bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym
Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które ograniczają samooczyszczanie i oczyszczanie resztek pokarmu szczoteczką do zębów, a także ułatwiają rozwój bakterii, co w efekcie sprzyja powstawaniu ognisk próchnicy już we wczesnym okresie uzębienia stałego.W celu zabezpieczenia wyrzynającego się zęba przed inwazją próchnicy stosuje się zabieg profilaktyczny polegający na lakowaniu bruzd. Zabieg wykonywany przez lekarza stomatologa jest zupełnie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

- lakierowanie preparatami fluoru

Najskuteczniejsza metoda miejscowego fluorkowania kontaktowego. Polega na działaniu preparatami zawierającymi fluor bezpośrednio na powierzchnię zęba, która dzięki temu staje się mniej podatna na próchnicę. Fluoryzację przeprowadzamy w gabinecie stosując lakiery, pianki i pasty w różnych smakach.

- szczotkowanie zębów
Prawidłowe i regularne mycie zębów jest podstawowym zabiegiem pozwalającym na utrzymanie higieny jamy ustnej. Nic nie jest w stanie tej czynności zastąpić! Właściwe szczotkowanie jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania próchnicy zębów i chorób przyzębia - głównej przyczyny utraty zębów. Nasi lekarze doradzą i udzielą wskazówek jak właściwie i efektywnie szczotkować zęby.

© 2020 DentMedica

English | strona główna | kontakt

projektowanie stron www avangardo.pl | studio reklamy internetowej avangardo.pl